רצפה מדה מתפלסת מורכבת מפריימר סינטטי מיוחד, בטון פולימרי /
מדה ‏מתפלסת ושכבת גמר.‏
במהלך יציקת המדה ניתן להטביע תמונות (כגון, ‏ציורים, או לוגו של  החברה), לשלב אלמנטים ‏שונים (כגון אבנים ופסי זכוכית), או ליצור גימור בעל מראה מיושן / עתיק. 

שיטות של פילוס מהיר:
בעבר רצפות תעשייתיות היו מיושמות באמצעות שפכטל/מרית או מגבים שטוחים.  כיום ניתן להשתמש במשאבה ייעודית על מנת לצקת את חומרי הפילוס מה שמאפשר  עבודה יעילה, אחידה ומהירה הרבה יותר. בשיטה זו ניתן לפלס משטחים בגודל של  1,500 מר` ביום עבודה אחד.

יישום:
לפני היציקה מיישמים את הפריימר הייעודי בשתי שכבות. לאחר ספיגתו בתשתית  מתבצעת יציקת המדה. ניתן ליישם מדה צבעונית, מדה בעלת כושר יבוש מהיר או  איטי וכן מדה בעלת חוזק לחיצה המשתנה על פי הצרכים והשימושים העתידיים. את  המדה ניתן לצבוע (במבחר גוונים) לאחר התייבשותה, או לצפות בסילר שקוף.
גימור:
לאחר יבוש המדה, ניתן להתחיל בתהליך ‏החיפוי. ראשית, מיישמים מספר שכבות של חומר ‏אפוקסי שקוף, שאינו משנה את צבע היציקה, אך מקנה מראה חי – מעט רטוב . ‏לאחר מכן מיישמים שכבה של חומר פוליאורטני ‏בגימור מט. בשכבה האחרונה  משתמשים בווקס ‏‏ המחזיר לרצפה מעט מהברק ומגן ‏עליה מפני שריטות ופגיעות.  הווקס גם תורם ‏לתחזוקת הרצפה, כך שכל חומר ניקוי המכיל ‏ווקס יוסיף לה  שכבת ברק מחודשת.‏